Vatandaş Okuması

Bilgi ile büyüyelim, akıl ile yükselelim, beynimizi özgür kılalım!

Kalem Kardeşliği

İlaç niyetine…


Dünyamız önemli bir salgın hastalıktan geçti. En azından “geçtiğini” sanıyoruz! Kimse artık kaç kişi hastalandı, ölen var mı yok mu bilmiyor. Bu süreçte Türk bilim insanları geliştirdikleri aşıyla, dünyada önemli bir yer edindiler, ses getirdiler.

Şimdi de çok tehlikeli bir bakteri türü insanlığı pençesine almış durumda. Ama nedense kimsenin umursadığı yok.

Aslında yeni diyorum da bu bakteri insanlık tarihiyle yaşıt. Sürekli mutasyona uğrayıp yüz yıllardır farklı şekillerde insanlığı tehdit etmeye devam ediyor.

Tıp bilimi düne kadar, midede; ph seviyesi 1,5 olan ortamda, -ki bu HCL ile eşdeğerdir- virüs ve bakteri türevi bir nesnenin yaşamasına imkân vermeyeceğini savunurken, bugün bu kanı yok olmuştur.

Haramzadelerin yiye yiye bitiremediği; kamu malları ve yetim hakları sayesinde vücutta, helale ve ahlaka dirençli, özel bir tür bakteri türediği anlaşılmıştır. Haram yemeyi alışkanlık haline getiren bu bakteri çok tehlikeli olup, DNA dizisinin adenin ve timin nükleotidlerine eklenmekte ve mitoz bölünme ile çoğalmaktadır.

Tedavisi çok zor olmakla birlikte, imkânsız değildir. Yiğit bir Türk evlâdı tarafından geliştirilen özel bir ilaç sayesinde bu bakterinin, uzun vadede de olsa yok edilmesinin mümkün olacağı, yapılan klinik deneylerle ispatlanmıştır.

“Cumhuriyet” adı verilen ilacın, ilk dozunun 2023’e kadar günde 24 kere, bu tarihten itibaren gözlemlenecek mucizevi iyileşme ile birlikte yaşam tarzı olarak uygulanması gerekmektedir.

Bu ilacın etken maddesinin; zihniyet devrimi olduğu, bilim adamları tarafından ifade edilmektedir.

İlaç; akıl, bilim, dürüstlük, vatan, bayrak, millet, din, kardeşlik, paylaşım bilinci, demokrasi, sosyal adalet, vb. kayıplarda ve haram yeme illetinde etkilidir. Ayrıca; soysuza, kansıza, uğursuza, ahlâksıza, yobaza, dolandırıcıya ve bilumum şeref yoksununa yan tesir yapabilir, bünyedeki etkisi logaritmik olarak artabilir.

UYARI! İlacınızı özenle saklayın. Ona gözünüz gibi bakın. İlacı kaybeder ya da almayı unutursanız, işte o zaman yandınız demektir!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına önemle duyurulur.

Meltem Kaynaş Kazezyılmaz – Planlama Uzmanı


2 thoughts on “İlaç niyetine…

 • Necati SAYGILI

  Meltem hanım, kaleminize sağlık. İronik yazmışsınız. Yine de doğru bilgiye yer vermek uygun olur. Bildiğim kadarıyla mide asiditesi pH 3,5-4,0 seviyesinin altına düşmez. O nedenle pH 1,5 hak yiyenlerin midesi ise çoktan delinmiştir.

  Yanıtla
 • Meltem+Kaynaş+Kazezyılmaz

  Merhaba Necati Bey. Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Bir kimyacı olarak bu konulara benden daha aşina olduğunuz kesin. Bu konu benim uzmanlık alanım olmadığı için, yazmadan önce bunu araştırmıştım ben de yanlış bilgi vermemek adına. Bir doktorun yazısında şöyle denmişti: “Mide asidi sıvısının normal hacmi 200 – 100 ml olup, PH değeri ise, 1.5 – 3.5 arasındadır. PH ölçeğinin logaritmik yapısı nedeniyle, sağlıklı protein sindirimi için PH değeri ise 1.5 – 2.2 aralığında olmalıdır.”
  Bundan yola çıkarak, normal şartlar altında, mide ph’ ının minimum 1,5 olması gerektiğini düşündüm ben de. Tekrar teşekkür ederim yorumunuza. Sevgiyle…

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir