Beni görmek demek…


“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”

“Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından oluşan büyük ordumuzun vicdanında, akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin, bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyet’in adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olamaz. Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır; fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle, medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeye devam edecektir.”
Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi Başkomutanımız, bağımsızlığımızın mimarı, Anafartalar Komutanı Gazi Mareşal Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 82’nci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.
Atam sen rahat uyu; bizler, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz.
Umut Bingöl – Tarih Öğrencisi