Vatandaş Okuması

Bilgi ile büyüyelim, akıl ile yükselelim, beynimizi özgür kılalım!


Okumak ve yazmak on dört asır önce insan için öncelikli bir koşul olarak ortaya konmuşsa, bu bilinç düzeyine ulaşmanın yolları aranmalıdır diyerek, yola çıktım. Bu çalışma; Kur’an’dan seçilmiş, din, insan ve toplum üçgenindeki kırk konu başlığının vurgulamak istediği değerlerle ilgili görüş, düşünce ve yorumlarımın yazıya geçirilmesidir.

Amacım; içerikte de görüleceği gibi, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “İnsan doğasını ve gerçeği bilenler, elinden geldiği kadar, bağlı olduğu milleti aydınlatıp doğru yolu göstererek, onlara, kurtuluş hedefine yürümekte rehberlik yapmayı en büyük insanlık görevi bilmelidirler.” çağrısına, bu toplumun bir ferdi olarak katkıda bulunabilmektir. Esen kalın…

Okumak için tıklayın…

If writing and reading are stated as the prioritized condition for the human fourteen hundred years ago then the ways to reach this state of mind should be looked for. With its forty topics, “READ!”, is a citizen reading of what the people of the country, the society, the ruler and the ruled could not overcome in the name of religion and humanity!

Please click to read the book…