Ne özünüzden kopun ne de putlarınızın kölesi olun!


Günümüzde “aydın” kelimesinin içi fazlasıyla boş! Kimi, en temel varlık değerlerine sırtını dönmüş, “özünden” kopuk, neyi reddettiğini bile bilmeyen sözde aydınlar kadar; bilime sırtını dönmüş, neye inandığının farkında olmayan, kendi algıları ile yarattığı “putlarının” kölesi olmuş, onlarca sözde aydın var ortalıkta. Tek kanatlı kuş uçabilir mi?

Aydın denilen kişinin, aklını herkesten daha fazla işletebilmesi, herkesin düştüğü tuzaklara düşmemesi beklenir. Bugün “aydınlarımız”; içindeki sevgi unsurları yok edilmiş; gelenekler ve kulaktan dolma bilgilerle yeniden yapılandırılmış “GDO’ lu din” e gerçek İslam muamelesi yaptığı için tümden uzak durmaktalar… Her türlü dini unsuru ve kavramı, “entelektüel aydın” kimliklerine zarar verecek birer “tehdit” olarak algılamaktalar…

Dini inanç, muhakkak ki kişisel özgürlük sınırları içindeki bir konudur. Ancak toplumun din kullanılarak sömürüldüğü ve her türlü ahlaksızlığın din adına hüküm sürdüğü bir yerde, dine sırtınızı dönemezsiniz. Unutmayın: İnancınız ne olursa olsun, birilerinin insanları aldatma aracı olarak kullandıkları İslam’ı doğru kaynağından öğrenmeden, bu tezgâhı bozma şansımız maalesef yok!

Meltem Kaynaş Kazezyılmaz – Planlama Uzmanı

Dinlemek için tıklayın

 

 

Yararlanılan Kaynak:
Meltem Kaynaş Kazezyılmaz; Gönül Titredi Kalem Yazdı, Tek Kanatlı ‘Aydın’lar, Doğu Kitabevi, s. 21-23